Poniedziałek, 14 października 2019
Jesteś w: Start WIADOMOŚCI Wolontariat Wolontariusz / wolontariuszka w The European Center of Robert Schuman (CERS) w Scy-Chazelles we Francji.

03.07.2019

The European Center of Robert Schuman (CERS) w Scy-Chazelles we Francji poszukuje wolontariusza/ wolontariuszki na okres wrzesień 2019-lipiec2020 (11 miesięcy).

Europejskie Centrum im. Roberta Schumana to niezależna organizacja non-profit, której misją jest promowanie pracy i pamięci Roberta Schumana - Ojca Europy - oraz idei integracji europejskiej. CERS zostało założone z inicjatywy Komisji Europejskiej i Rady Generalnej Mozeli 9 maja 2000 roku.

W ramach wolontariatu w CERS wolontariusz/wolontariuszka będzie promować i wspomagać działania edukacyjne, które mają za zadanie podnieść świadomość młodych ludzi na temat Unii Europejskiej, europejskich problemów i wyzwań.

We współpracy z profesjonalnymi animatorami CERS wolontariusz/wolontariuszka pozna i będzie aktywnie wykorzystywał(a) w swoich działaniach metody i techniki edukacji pozaformalnej, aby umożliwić młodym ludziom poznawanie Europy w ciekawy i przystępny sposób.

Od  wolontariusza/wolontariuszki oczekuje się aktywnego udziału w życiu organizacji oraz pomocy przy bieżących projektach i codziennych działaniach:

Główne działania wolontariusza/-ki:

- prowadzenie interaktywnych  zajęć edukacyjnych dla Europejczyków - dzieci i dorosłych

- rozwój i tworzenie nowych materiałów dydaktycznych o tematyce europejskiej

- rozwój działalności edukacyjnej, w tym wyszukiwanie nowych grup doeclowych

- kontakty z partnerami/uczestnikami

-praktyczna organizacja: tworzenie harmonogramu i oferty edukacyjenej dla lokalnej społeczności

- dokumentacja działań za pomocą narzędzi cyfrowych w celu promocji projektu

- nauka języka francuskiego

- realizacja osobistego mini-projektu z pomocą organizacji goszczącej

Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj: http://erasmus.schuman.pl/pl/erasmus-schuman-poszukujemy/4666-wolontariat-w-europejskim-centrum-im-roberta-schumana

Zgłoszenia (CV i list motywacyjny w języku angielskim) prosimy przesyłać na adres volunteering@schuman.pl do 9 lipca.

Fundacja Schumana jako organizacja wysyłająca zapewnia wolontariuszom wsparcie w organizacji wyjazdu oraz w trakcie pobytu na wolontariacie.

Wolontariat odbywać się będzie w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Zgodnie z zasadami programu, wolontariusz/ka ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie/środki na wyżywienie, pokrycie kosztów podróży na/z wolontariatu i koszty transportu lokalnego oraz kieszonkowe.

« Październik 2019 »