Wtorek, 18 czerwca 2019
Jesteś w: Start WIADOMOŚCI Obywatel 2.0. Działam i Pomagam O projekcie

O projekcie

Głównym celem projektu jest pobudzenie aktywności obywatelskiej na terenie Małopolski poprzez działania edukacyjne i angażujące obywateli – w tym studentów - do uczestnictwa w życiu publicznym i wolontariatu. Projekt Obywatel 2.0. „Działam i pomagam” obejmuje pięć segmentów działań:

1. Organizację wykładów i warsztatów na temat społeczeństwa obywatelskiego dla studentów, małopolskich organizacji pozarządowych oraz mieszkańców Tarnowa, w ramach trzech dni tematycznych:

•  „IDEA” – wykłady i warsztaty poświęcone inicjatywom obywatelskim w Polsce i Holandii, w tym e-wolontariatowi;
  • „MARKETING” – wykłady i warsztaty na temat promocji w Internecie inicjatyw obywatelskich podejmowanych przez organizacje pozarządowe;
  • „DZIAŁAM I POMAGAM” – wykłady na temat form i metod włączania się obywateli  w życie publiczne i podejmowania lokalnych inicjatyw obywatelskich.

2. Organizację warsztatów dla 60 mieszkańców Tarnowa z udziałem władz samorządowych  na temat realizacji inicjatyw obywatelskich w zakresie polityki społecznej, zagospodarowania przestrzennego oraz produktów sportowych, kulturalnych, turystycznych metodą partycypacji społecznej we współpracy z Urzędem Miasta. Cykl 6 warsztatów rozpocznie się ostatniego dnia tematycznego „DZIAŁAM I POMAGAM” i będzie kontynuowany w formie dwugodzinnych spotkań dwa razy w tygodniu przez okres trzech tygodni.

3. Organizację konferencji prasowej z udziałem władz samorządowych, podczas której nastąpi przekazanie Prezydentowi Miasta wypracowanych przez mieszkańców Tarnowa dokumentów strategicznych oraz rozpoczęcie Międzynarodowych Targów Internetowych Obywatel 2.0 „Działam i pomagam”;

4. Organizację Międzynarodowych Targów Internetowych Obywatel 2.0 „Działam i pomagam” adresowanych do młodych Internautów potencjalnie zainteresowanych wolontariatem we współpracy z wyższymi szkołami na terenie Małopolski;

5. Organizację konferencji prasowej podsumowującej efekty projektu połączonej z odsłonięciem plansz umieszczonych na Rynku w Tarnowie na okres 1 miesiąca prezentujących aktywność obywatelską uczestników projektu.

Strona projektu https://www.citizen20.pl/pl/

« Czerwiec 2019 »