Czwartek, 17 października 2019
Jesteś w: Start WIADOMOŚCI Akademia Młodych Dyplomatów - XII edycja

Akademia Młodych Dyplomatów - XII edycja

20.05.2015

Akademia Młodych Dyplomatów jest rocznym programem dyplomatycznym, przygotowującym studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do pracy w służbie zagranicznej, służbie cywilnej oraz instytucjach europejskich i organizacjach międzynarodowych.

Uczestnicy Akademi Młodych Dyplomatów biorą udział w spotkaniach z czołowymi przedstawicielami świata dyplomacji, polityki i nauki, jak również w warsztatach z protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre, wystąpień publicznych i innych. Wśród gości poprzednich edycji AMD znaleźli się m.in.: prezydent Litwy Valdas Adamkus, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Zbigniew Brzeziński, prof. Danuta Hübner, prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. Grzegorz W. Kołodko, senator Richard Lugar, dr Aleksandr Milinkievich i dr Javier Solana.Uczestnicy AMD biorą udział w spotkaniach z czołowymi przedstawicielami świata dyplomacji, polityki i nauki, jak również w warsztatach z protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre, wystąpień publicznych i innych. Wśród gości poprzednich edycji AMD znaleźli się m.in.: prezydent Litwy Valdas Adamkus, prof. Władysław Bartoszewski, prof. Zbigniew Brzeziński, prof. Danuta Hübner, prezydent Aleksander Kwaśniewski, prof. Grzegorz W. Kołodko, senator Richard Lugar, dr Aleksandr Milinkievich i dr Javier Solana.

W procesie rekrutacji rozpatrywane są następujące kryteria:

1. zainteresowanie tematyką stosunków międzynarodowych i perspektywa pracy w środowisku międzynarodowym,
  2. zaangażowanie społeczne, działalność w organizacjach studenckich i pozarządowych, udział w wymianach międzynarodowych,
  3. osiągnięcia naukowe, stypendia, publikacje,
  4. ukończenie co najmniej I roku studiów licencjackich,
  5. dobra znajomość języka angielskiego - co najmniej na poziomie B2 (inne języki są dodatkowym atutem),
  6. wykazywanie się cechami opisanymi w Profilu Idealnego Kandydata AMD.

I tura rekrutacji: do 5 lipca 2015 r.

Szczegóły na stronie: www.diplomats.pl/pl/amd.html

« Październik 2019 »